BIUROWI.PL - Artykuły biurowe, chemia profesjonalna i gospodarcza, BHP
Pomoc
Kontakt
W czym możemy Ci pomóc?
 • Co zrobić, aby zwrócić produkt?

  W przypadku odstąpienia sprzedaży produkt należy odesłać na adres:
  BIUROWI.PL
  ul. Skarszewska 5B
  83-200 Starogard Gdański
  tel: 500 442 731

  - Do zwracanego towaru w przesyłce musi zostać załączony formularz zwrotu / odstąpienie od umowy (do pobrania poniżej) oraz dowód zakupu.
  - Koszt odesłania towaru pokrywa Kupujący.
  - Nie przyjmujemy paczek wysłanych do nas za pobraniem lub paczkomatami.


  Pełna, dokładna procedura znajduje się tutaj

 • Gdzie wysłać zwracany produkt?

  BIUROWI.PL
  ul. Skarszewska 5B
  83-200 Starogard Gdański
  tel: 500 442 731

 • Ile mam czasu na zwrot?

  Klient będący Konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 30 dni od otrzymania towaru odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

  Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie zamówienia.

  Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

 • Jak odesłać paczkę ze zwracanym produktem?

  Paczkę ze zwracanym produktem można odesłać dowolnym kurierem. Warto jednak pamiętać, że nie odbieramy przesyłek z punktów odbioru, oraz przesyłek pobraniowych. Po realizacji zwrotu zalecamy zachować potwierdzenie nadania wraz z numerem paczki / nr listu przewozowego.

 • Kiedy otrzymam pieniądze za zwrot?

  Zwrotów środków dokonujemy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Pieniądze wysyłamy na numer konta bankowego, który został podany przy wysłaniu formularza zwrotu na nasz adres mailowy.

  Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 • Czy produkt jest dostępny?

  Staramy się, aby wszystkie produkty pokazane na naszym sklepie były dostępne. Na karcie każdego produktu widnieje informacja o jego dostępności.

  Jeśli widnieje informacja o braku danego towaru, a Tobie bardzo na nim zależy lub jeśli chcesz zakupić więcej danego produktu niż jest dostępne daj nam znać: sklep@biurowi.pl, a nasz pracownik dowie się o możliwej dostępności i odpisze Ci jak najszybciej to możliwe.

 • Czy produkty można odebrać osobiście?

  Tak - podczas składania zamówienia prosimy wybrać opcję "Odbiór osobisty".

  Zamówienie będzie możliwe do odbioru po otrzymaniu informacji mailowej, w naszym oddziale:

  BIUROWI.PL
  ul. Skarszewska 5B
  83-200 Starogard Gdański

 • Jakie są dostępne formy dostawy?

  Aktualnie udostępniamy naszym klientom bezpieczną dostawę kurierem w formie przedpłaconej (przelew z góry) oraz pobraniowej (płatność przy kurierze), odbiór w punktach odbioru, odbiór osobisty, lub dostawę naszym kurierem - do 40 km od Starogardu Gd. (min. logistyczne 200zł).

  Więcej informacji o kosztach, czasie i formach dostawy znajdziesz tutaj.

 • Czy realizujecie zamówienia za pobraniem?

  Jak najbardziej można zapłacić przy odbiorze. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami wysyłki.

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Większość zamówień wysyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych. Jednak ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji zamówienia może się wydłużyć - informacja zawarta jest w regulaminie. Jeśli ten termin został przekroczony - skontaktuj się z nami, sprawdzimy, co się dzieje.

 • Czy jeśli zamówię dziś to czy paczka dojdzie do jutra?

  Wszystko zależy od tego o jakiej porze zostało złożone zamówienie, czy produkt jest dostępny od ręki i czy zamówienie zostało od razu opłacone.

Dział obsługi klienta


tel: 58 560 18 69
kom: 500 442 731
email: sklep@biurowi.pl

Godziny pracy infolinii:
poniedziałek - piątek | 8:00 - 16:00


ODDZIAŁ BIUROWI.PL
ul. Skarszewska 5B,
83-200 Starogard Gdański

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

KALKULATOR - RODZAJE, ZASTOSOWANIE, NAJPOPULARNIEJSZE MARKI

0

Rodzaje kalkulatorów

Podczas wyboru kalkulatora warto sprawdzić jego funkcje, ponieważ inne powinien posiadać kalkulator naukowy, a inne prosty kalkulator szkolny. Z kolei w przypadku prowadzenia zaawansowanych działań związanych z księgowością sprawdza się funkcjonalny kalkulator z drukarką. Oto główne rodzaje kalkulatorów:

Kalkulatory biurowe

Kalkulatory biurowe stanowią proste rodzaje kalkulatorów, które sprawdzają się w każdym biurze. Zależnie od marki mogą różnić się ilością funkcji. Kalkulatory biurowe w najprostszej postaci posiadają funkcje umożliwiające obliczenia, takie jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie. Jednak na rynku można też znaleźć rozbudowane wersje kalkulatorów biurowych, które pozwalają przeprowadzać działania np. obliczenia z użyciem pamięci, obliczenia podatkowe (TAK,VAT). Standardowe kalkulatory stosowane w biurach są zasilane bateriami i na ogół mają niewielkie rozmiary i są dość lekkie.

Kalkulatory z drukarką

Kalkulatory z drukarką sprawdzają się w branży księgowości, ponieważ dają dużo możliwości obliczeniowe. Na ogół kalkulatory z funkcją drukarek zapewniają też możliwość wydruku prowadzonych działań, w tym np. odliczania podatku lub działań wykonywanych na procentach. Druk może odbywać się w standardowej, czarnej-białej wersji lub też w kolorowej. Tym, co odróżnia kalkulatory z drukarką od typowych, podręcznych kalkulatorów standardowych i biurowych jest zasilanie sieciowe, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany baterii. Tego typu kalkulatory w pracy księgowej dają dużą wygodę podczas ułatwiania obliczeń, jednak zajmują sporo miejsca na biurku. Kalkulatory z funkcją drukarki stanowią, bowiem jedno z wielu narzędzi biurowych, wymagające specjalnej obsługi i konserwacji, a także odpowiednich rolek papieru i tuszu.

Kalkulatory naukowe

Kalkulatory naukowe stanowią rozszerzone modele typowych kalkulatorów biurowych. Używają ich na ogół studenci, uczniowie oraz osoby, które zawodowo związane są z takimi dziedzinami jak: architektura, matematyka, robotyka, mechanika itp. Kalkulatory naukowe to innowacyjne i bardzo zaawansowane urządzenia, posiadające kilkaset funkcji. Pozwalają nie tylko na proste obliczenia, ale również na bardzo zaawansowane - np. działania na całkach, ułamkach, układach okresowych, potęgach i pierwiastkach. Wiele z nich posiada też dodatkowe funkcje, takie jak: menu ikon, tabele funkcji i arkusze kalkulacyjne, co sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo wygodna i ułatwia codzienną pracą inżynierów, matematyków czy architektów. Zaletą kalkulatorów naukowych jest również lekkość i niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je łatwo przenosić ze sobą.

Kalkulatory szkolne

Kalkulatory szkolne to proste kalkulatory, które dają możliwość wykonywania prostych działań, takich jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Są to przenośne, małe urządzenia elektroniczne, które sprawdzają się na co dzień w szkole, a także w domu, podczas odrabiania lekcji i nauki. Nie zapewniają możliwości wykonywania skomplikowanych działań w nawiasach czy potęgach, ale są w pełni wystarczające dla dzieci i młodzieży. Kalkulatory szkolne dostępne są w różnych rozmiarach i z wieloma sposobami zasilania. Najbardziej popularne rozwiązania w kalkulatorach dla uczniów to m.in. podwójne systemy zasilania, dzięki którym urządzenie może pobierać moc zarówno z baterii, jak i z energii słonecznej. Wielu rodziców podczas wyboru kalkulatorów szkolnych dla dzieci wcześniej zapoznaje się z wymaganiami, jakie ma każda placówka, bowiem niektórzy nauczyciele nie chcą żeby dzieci miały dostęp do bardzo nowoczesnych kalkulatorach, mających więcej opcji niż te podstawowe - czyli odejmowanie, dodawanie, mnożenie itd. Kalkulatory szkolne często kojarzone są z typowymi, małymi kalkulatorami kieszonkowymi, które mieszczą się w piórniku i tornistrze, dzięki czemu można je wygodnie przenosić.

Zastosowanie kalkulatorów

Kalkulatory to urządzenia elektroniczne, które służą do obliczeń matematycznych. Od momentu ich wynalezienia zrewolucjonizowało się oblicze matematyki, ale warto wskazać, że podstawowe zastosowanie kalkulatorów nie zmieniło się mimo upływu czasu. Obecnie jednak kalkulatory posiadają znacznie więcej funkcji matematycznych niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu i dają możliwość np. pisania programów, graficznej prezentacji wykonywanych funkcji czy przeprowadzania skomplikowanych operacji algebraicznych.

Najpopularniejsze marki kalkulatorów

Obecnie największą popularnością cieszą się proste kalkulatory biurowe, które sprawdzają się na co dzień podczas pracy w biurze lub sklepie, a wśród nich wiodącym kalkulatorem jest Citizen - SDC-44S występujący w czarnym i kilku intensywnych kolorach charakteryzujący się 12 pozycyjnym wyświetlaczem oraz sporej wielkości klawiszami, jego cena to ok. 50 zł. Wśród najbardziej cenionych modeli znajduje się również Casio FX-350ESPLUS-2, który jest typowym kalkulatorem naukowym, a jego ceny zaczynają się od 90 zł. Wśród kalkulatorów, które są chętnie wybierane na potrzeby księgowości znajduje się biurowy kalkulator z drukarką - Casio DR-420RE, którego cena zaczyna się od około 450 zł. Inne modele, popularne na rynku to: zaawansowany naukowy kalkulator FX-991ESPLUS-2, za który trzeba zapłacić ok. 120 zł.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szablon Shoper Icon™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium